Duševní energie 40+
10. 5. 2024
S čím se potýkají ženy okolo svého 40. roku života?
Z toho, co jsem měla možnost zažít a slyšet, se dají vybrat tyto okruhy obtíží:
✔️pociťuji málo „radosti“ ze života, ačkoliv vše dělám jako dřív
✔️uspořádání všech aktivit, kterým se musím nebo chci věnovat, mi vlastně nevyhovuje
✔️stále cítím hroznou únavu, ačkoliv se vlastně nic nezměnilo, vše se mi zdá náročnější
✔️kolotoč starostí o rodinu skloubit s prací, a ještě stihnout nějaké volnočasové aktivity, případně i sociální kontakty, je nezvládnutelné, a k tomu se přidává i starost o rodiče
Pamatujte na to, že pokud si po čtyřicítce nevytvoříme dobré základy pro další životní období, tak nás to v padesáti dostihne. Když revizi svých životních zvyklostí odkládáme „na potom“, pak právě hrozí životni skepse, vyčerpání, rezignace na život, nebo berličkové žití s náhražkami.
Ať už se rozhodnete vzít vše za správný konec sama, nebo vyhledáte někoho, s kým se vám nová cesta bude hledat snáze, věřte, že vaším základním úkolem bude opustit životní stereotypy. Místo nich se snažte najít nové životní radosti a více si všímejte všech příjemných okamžiků kolem sebe.
PhDr. Milana Čížek Hrubá
PhDr. Milana Čížek Hrubá

Autorka blogu, terapeutka a koučka

Rezonuje ve vás toto téma? Chcete si o něm promluvit? Jsem tady pro vás, řekněte si o konzultaci a nebo se podívejte na mé služby.

» MÁM ZÁJEM O KONZULTACI «

Další články

Důvěra

Důvěra

Důvěra sama o sobě je velmi křehká. Důvěřovat svému mediátorovi, terapeutovi je věc, kterou klient musí cítit jako samozřejmost, jako něco, o čem nemusí a nechce přemýšlet.

číst více

Jste připraveni začít měnit svůj život k lepšímu?

Využijte písemnou konzultaci zdarma a zjistěte, co pro vás mohu udělat. Dozvíte se vše, co vás zajímá ohledně naší případné spolupráce. Úvodní konzultace může proběhnout také emailem nebo přes aplikaci Messenger či Whatsapp, podle toho, jaký způsob komunikace vám více vyhovuje.